#Human Rights
Target:
stop killing jornalist
Region:
GLOBAL

جان روح الله زم در خطر است ، با پیوستن به این کمپین مانع از اجرای حکم اعدام او توسط حاکمیت ایران شوید

ای هم وطن ؛ ای خبرنگار و ای فعال سیاسی داخل و خارج کشور ؛ ای مدافع حقوق بشر در سراسر دنیا و ...

به یاری یک فعال رسانه ای دربند بشتابیم که حاکمیت ایران با نقض تمامی قوانین بین المللی او را ربود و با برگزاری چند دادگاه نمایشی و طرح چند اتهام بی اساس و مضحک از جمله تلاش برای انجام اقدامات تروریستی ؛ اکنون قصد اعدام او را دارد.

اگر امروز او را یاری نکنیم فردا نوبت ماست

پس ای هم وطن عزیز ؛ به وجدان بیدار خود مراجعه کن و فقط با یک امضا جان روح الله زم را نجات بده

———————————————————————

متن نامه :

دبیر کل محترم سازمان ملل متحد
شورای محترم حقوق‌بشر سازمان ملل متحد
کمیساریای محترم عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان محترم عفو بین الملل
جناب آقای جاوید رحمان ، گزارشگر محترم ویژه حقوق بشر در ایران
سازمان محترم گزارشگران بدون مرز

جان روح الله زم در خطر است ، از شما تقاضامندیم مانع از اجرای حکم اعدام او توسط حاکمیت و دستگاه قضایی ایران شوید

با سلام و احترام

ما امضا کنندگان ذیل ، جمعی از کنشگران سیاسی ، روزنامه نگاران ، خبرنگاران و فعالان حقوق بشر و سایر اقشار ایرانی ، ضمن اعلام نگرانی از احتمال صدور حکم اعدام برای روح الله زم مدیر رسانه آمدنیوز از تمامی سازمان های بین المللی و نهاد های حقوق بشری و وجدان های بیدار در سراسر دنیا تقاضامندیم مانع از اجرای این حکم ظالمانه شوند.

روح الله زم مدیر کانال تلگرامی نیوز آمدنیوز در حالی که به فعالیت های رسانه ای خود مشغول بود ، با نیرنگ سیستم امنیتی ایران و طراحی یک نقشه فریب کارانه به بهانه دریافت کمک مالی از آیت الله سیستانی ، از فرانسه به عراق کشانیده شد ، اما متاسفانه با نقض تمامی قوانین و معاهدات بین المللی توسط دستگاه های امنیتی ایران در خاک کشوری دیگر ربوده شده و به داخل خاک ایران هدایت شد.

متاسفانه طی این چند ماه ، او از هر گونه ارتباط با خارج از زندان و حتی خانواده خود محروم بوده و علاوه بر آن برای دفاع از خود ، از وکیل تسخیری تعیین شده توسط دستگاه قضائی استفاده کرده است.

با کمال تاسف دستگاه قضائی ایران با کمک دستگاه های امنیتی طی چند ماه اخیر با برگزاری چندین دادگاه نمایشی ، اتهام های بی اساسی را متوجه او نموده اند که برخی از آن ها از جمله اتهام اقدام تروریستی برای هدف قرار دادن پادگان های سپاه ، کاملا مضحک بوده و هر عقل سلیمی بر غیر واقع بودن آن ها تاکید دارد.

بسیاری از اتهام های وارده به روح الله زم از هیچ منطقی برخوردار نبوده و حکایت از پرونده سازی ذهن بیمار دستگاه های امنیتی ایران دارد که خبرنگاران و روزنامه نگاران را هم چون سیاهی لشگر و پیاده نظام دشمنان خارجی و جاسوس های دستگاه های امنیتی بیگانه می پندارد ، و همین ذهنیت ها ، متاسفانه احتمال صدور حکم اعدام برای وی را افزایش داده که همین امر موجب نگرانی بسیار در میان مردم ایران و وجدان های بیدار بشری شده است.

بدون شک ما امضا کنندگان ذیل منکر برخی از اشتباه ها در روند فعالیت های رسانه آمدنیوز و شخص روح الله زم نیستیم و او را از برخی خطاها مبری نمی دانیم اما امروز پای جان یک انسان و یک خبرنگار در میان است که برای افشای مفاسد حاکمیت ایران و تنویر افکار عمومی تمام تلاش خود را نمود ؛ بدون شک اگر امروز ما به یاری او نشتابیم فردا ممکن است این اتفاق برای هر ایرانی که در بیرون از مرزها زندگی می کند ، رخ دهد .

لذا ما امضا کنندگان از تمامی سازمان های بین المللی و نهادهای حقوق بشری خواستاریم با هر روشی که می توانند حاکمیت و دستگاه قضایی ایران را از صدور و اجرای این حکم ظالمانه و ضد بشری برحذر دارند.

جان روح الله زم در خطر است ، با پیوستن به این کمپین مانع از اجرای حکم اعدام او توسط حاکمیت ایران شوید

GoPetition respects your privacy.

The Stop Killing Journalist petition to stop killing jornalist was written by Anonymous and is in the category Human Rights at GoPetition.