#Patriotism
Target:
Lietuvos Visuomenei ir Valstybės Institucijoms
Region:
Lithuania

Ši peticija yra Peticijos 2006 tesinys.

1) Kviečiame Lietuvos visuomenę, žiniasklaidą, nevyriausybines organizacijas ir valstybės institucijas atkreipti dėmesį į vieną pagrindinių Lietuvos problemų - gyventojų skaičiaus mažėjimą, kurį spartina menkas gimstamumas ir emigracija.

2) Siūlome Lietuvos nevyriausybinėms organizacijoms ir valstybės institucijoms dar 2006 m. parengti atsako demografiniams ir migraciniams iššūkiams strategiją iki 2015, 2025 ir 2050 metų.

3) Raginame Lietuvos Respublikos Seimą 2007 m. biudžete numatyti veiksmingas programas, kurios skatintų gimstamumą ir stabdytų emigraciją.
Tam galima panaudoti pajamų ar Sodros mokesčių lengvatas, mėnesines išmokas vaikams iki 18 metų, kokybiškesnes darželių ar mokyklų paslaugas, paskolas siekiantiesiems aukštojo mokslo.

Pastaba: Jei artimiausiu metu nebus imtasi ryžtingų priemonių ir išliks dabartinės gimstamumo tendencijos, tai netgi dvigubai sumažėjus emigracijos tempams, pagal Jungtinių Tautų Organizacijos prognozę Lietuvoje 2050 m. teliks apie 2,56 milijono gyventojų, kurių didelė dalis bus vyresni nei 50 metų. Būtina pasiekti, kad artimiausiu metu gimstamumas vienai moteriai padidėtų nuo 1,2 iki 2 vaikų, o metinis Lietuvos gimstamumas padidėtų nuo 30 iki 50 tūkst. kūdikių.

GoPetition respects your privacy.

The Peticija 2007 petition to Lietuvos Visuomenei ir Valstybės Institucijoms was written by Ignas Brazauskas and is in the category Patriotism at GoPetition.