#Government
Target:
http://pardubice.bloguje.cz
Region:
Czech Republic
Website:
pardubice.bloguje.cz

Nedaleko lávky pro pěší v Palackého ulici v Pardubicích je světelná křižovatka s přechodem pro chodce. V paměti většiny pardubanů zřejmě ještě nadlouho zůstane masakr, kdy do chodců přecházejících na zelenou vjel opilý řidič jedoucí nepovolenou rychlostí.

Tento mimoúrovňový přechod pro pěší by měl být nyní dle přání primátora Demla a radního Koláčka stržen.

Přecházení na zelenou po přechodu pro chodce poblíž Tesca se krutě vymstilo šesti spoluobčanům. Narazil do nich opilec řítící se autem po Palackého ulici. Někteří zastupitelé nyní chtějí zlikvidovat jedinou šanci jak tuto frekventovanou ulici zcela bezpečně přejít.

Propojení lávky pro pěší přes Palackého ulici u Tesca s novým nákupním střediskem Palác Pardubice měla izraelská firma Bohemia Sen v původním projektu.
Nyní se ukazuje, že mimoúrovňový přechod pro pěší vadí. Lávku pro pěší by údajně bylo nutno nákladně opravovat a tak pro nás všechny prý bude výhodnější ji strhnout.

Stržení lávky pro pěší donutí každého přecházet nebezpečnou frekventovanou komunikaci.

Zůstává tedy mnoho otázek, které zaměstnavatele politiků (= občany města) napadají.
Jaký osud čeká mimoúrovňový přechod pro chodce poblíž Tesca?
Jak je možné, že se najednou zjistilo, že je v tak špatném stavu, že je ho nutno strhnout?
Je to náhoda, že se to přihodilo zrovna v době, kdy v jejím sousedství vyrůstá další nákupní centrum?
To opravdu vyjde stržení lávky levněji než její oprava?
Proč tato lávka nyní začala tolik vadit?

Žádáme o odpovědi na naše otázky.
Žádáme o to, aby se naši zaměstnanci (tedy místní politici) řídili odborníky (tedy architekty)a respektovali i názor uživatelů města.
Stav, kdy ignorují architekty i veřejnost, je neudržitelný!

Stržení lávky pro pěší v Palackého ulici v Pardubicích poblíž Tesca tedy omítáme jako bezdůvodné. Vnímáme, že radní prosazující toto zbourání více podporují zájmy zahraničního investora stavby Palace Pardubice než zájmy obyvatel města, které řídí.

GoPetition respects your privacy.

The Odmítáme stržení lávky pro pěší u Tesca v Pardubicích petition to http://pardubice.bloguje.cz was written by Antonín Artaban and is in the category Government at GoPetition.

Petition Tags

lávka pěší Deml Pardubice